L

OtoczenieOpis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczoweNajbliższe otoczenie domu

Przy domu jest duży parking. Obok znajduje się staw o powierzchni około 200 m2 , miejsce na ognisko i grila z wiatką, plac zabaw dla dzieci, duży taras. Dom stoi 50 m o ściany lasu - Puszczy Rominckiej. To od północnej strony. Z pozostałych otaczają go pagórki porośnięte brzózkami i łąki, które każdego miesiąca mienią się innymi kolorami, i na których można zobaczyć pasące się stada saren.Miłośników grzybów z kolei zapraszamy pod koniec sierpnia i we wrześniu, kiedy to przy sprzyjającej aurze, dość szybko można zrobić spore zapasy domowe. Koźlarze, prawdziwki i rydze to grzyb powszedni, a gdy przychodzi czas na opieńki - są nie do przebrania. Staramy się również serwować je na gościnnym stole przez cały rok. 


Dla zainteresowanych oferujemy również miód z zaprzyjaźnionej pasieki, która mieści się nieopodal i smaczne borówki.

Mieszka też z nami labradorka Puma - przesympatyczny kompan, który zawsze chętnie przyniesie Ci patyk.

W odległości 700 metrów od domu znajduje się jezioro Ostrówek (23 ha powierzchni), gdzie można się wykąpać, popływać lub powędkować (również zimą spod lodu). Tu też czeka nasza zacumowana łódka wędkarska, dostępniana dla Państwa bezpłatnie.
Tereny wokół domu idealnie nadają się na spacery, przejażdżki rowerowe, zimą zaś na narciarstwo biegowe lub kuligi.

Gospodarstwo Ekoturystyczne "Puszcza Romincka" | Galwiecie 50 | 19-500 | Maciej Kordjak Gołdap | tel. 603 123 625
Agroturystyka Mazury Garbate