L

DojazdOpis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe Jak trafić?

Bardzo łatwo. W pierwszej kolejności trzeba kierować się na Ełk a potem na Gołdap. W Gołdapi, na rondzie, skręcamy w prawo w kierunku Szypliszk. Trzymając się cały czas głównej drogi dojeżdżamy do wsi Jurkiszki. Mijamy most na rzece Jarce i ostry zakręt
w prawo. Tuż przed tablicą oznajmiającą koniec miejscowości Jurkiszki skręcamy w lewo, opuszczając asfaltową drogę biegnącą z Gołdapi. Wjeżdżamy do Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Jedziemy żwirową drogą i po około 1,5 km natrafiamy na rozjazd (drugi w prawo - licząc od asfaltu). Tu skręcamy w prawo i nadal drogą przez las wydostajemy się na rozległą polanę. Mijamy po lewej stronie różową "lesniczówkę" i domek letniskowy ze stawem po prawej stronie. Następnie skręcamy w lewo, lekko pod górę. Tu stoi drogowskaz (żółte deski o treści "Agroturystyka Puszcza Romincka", a powyżej rysunek domku i "270m"). Tym sposobem jesteśmy na miejscu - pod lasem, między brzózkami stoi drewniany dom z czerwonym dachem, w którym czekamy na Państwa!!!


Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe Samochodem

Trasa na Gołdap (przejście graniczne z Obwodem Kaliningradzkim), woj. warmińsko - mazurskie, północno - wschodnia Polska.

Z Warszawy najlepsza droga do Gołdapi biegnie kolejno przez: Wyszków, Ostrów Mazowiecką, Łomżę, Grajewo, Ełk, Olecko a stamtąd prosto na Gołdap. Trasa ma ponad 300 km. Przy dobrych warunkach pogodowych zajmuje około 3,5 do 4 godzin.

Jadąc z Olsztyna należy kierować się na Giżycko i dalej na Węgorzewo, Gołdap.

Jadąc z Białegostoku należy skierować się na Grajewo i dalej jak na trasie z Warszawy: na Ełk, Olecko a stamtąd na Gołdap.


Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe Pociągiem

Kilkadziesiąt lat temu przez Gołdap wiodła jedna z liczniej użytkowanych tras kolejowych w tej części Mazur. W Gołdapi nadal jest stacja kolejowa, dawno jednak została wyłączona z ruchu pasażerskiego. Czasami przejedzie tędy pociąg towarowy ale i to zdarza się bardzo rzadko. Pociągiem najbliżej więc można dojechać niestety tylko do Ełku lub Suwałk. Dalej należy skorzystać z autobusu lub autostopu, który można w tych okolicach dość łatwo złapać. .

Wygodniej jest dojechać do Ełku, stąd odjeżdża do Gołdapi większa ilość autobusów niż z Suwałk.

W obu przypadkach można też skontaktować się z nami i umówić - wyjedziemy po Państwa.

Tu możesz sprawdzić połączenia PKP

Tu możesz sprawdzić połączenia PKS


Autobusem

Z Warszawy odjeżdżają dziennie trzy autobusy bezpośrednio do Gołdapi (w tym jeden rejs nocny o 22:00). Przystanek mają na stacji Warszawa Zachodnia oraz Warszawa Stadion. Podróż trwa około 6,5 godziny, ale ma tę zaletę, że nie trzeba się przesiadać tak jak jest to w przypadku podróży pociągiem.
Wyświetl większą mapęmeteor24.pl PARTNER
Agrogospodarstwo Puszcza Rominckaagroturystyka
Noclegina mapie, wolne miejsca
Galwieciemapa, pogoda
Gospodarstwo Ekoturystyczne "Puszcza Romincka" | Galwiecie 50 | 19-500 | Maciej Kordjak Gołdap | tel. 603 123 625
Agroturystyka Mazury Garbate